Tip na výlet - Cetviny

Prvním tipem na výlet jsou Cetviny, 4,2 km dlouhá trasa , kterou není problém zdolat pěšky, na kole anebo elektro skútru zapůjčeným v penzionu Jelení vyhlídka.

Cetviny byl městys na pravém břehu řeky Malše v okrese Český Krumlov na hranicích Československa a Rakouska. V roce 1921 v něm žilo 520 obyvatel ve 102 domech. Po druhé světové válce bylo převážně německé obyvatelstvo vysídleno. V padesátých letech se staly Cetviny součástí hraničního pásma, většina zbývajících obyvatel byla vystěhována a většina budov zdemolována.

Trasa

1) VODNÍ KÁMEN

Vodní kámen je krásným a dodnes málo známým, opuštěným a dobře schovaným místem, které naleznou jen vytrvalí a důslední hledači a milovníci silných energetických míst.

 

2) KŘÍŽOVÁ CESTA

Křížová cesta v Cetvinách  vede od kostela Narození Panny Marie v Cetvinách na jihovýchod přibližně 1,5 km podél státní hranice po úbočí vrchu Na Čepici (763m) ke kapli Panny Marie Lurdské.

Byla vybudována roku 1883 a vede k farní kapli ve Farním lese. Tvoří ji čtrnáct kamenných kapliček s nikou s pašijovými obrázky. 

 

3) KAMENNÝ MOST

Na hraničním přechodu Cetviny – Mairspindt můžete překročit řeku Malši po zrekonstruovaném kamenném mostě. Ten původní byl postaven v polovině 13. století za vlády Přemysla Otakara II.

 

QR KÓD

QR kód pro stažení mapy trasy do vašeho telefonu.